Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,45 / Satış: 5,47
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

ADANA’DA 11 CANIN YANMASINA NEDEN OLMAK DA ÇOCUK İSTİSMARIDIR..

Şevket Çorbacıoğlu
Şevket Çorbacıoğlu
  • 03.12.2016
  • ADANA’DA 11 CANIN YANMASINA NEDEN OLMAK DA ÇOCUK İSTİSMARIDIR.. için yorumlar kapalı
  • 828 kez okundu

1 Aralık 2016 Çocuk İstismarı ille de cinsellik olarak görülmemelidir. İlk Okul öğrencilerinin de aralarında olduğu 11 çocuğumuz için önlem almamak da bana göre çocuk istismarıdır..

Adana’nın Aladağ ilçesinde Süleymancılar tarikatına yakın derneğe ait kız öğrenci yurdunda çıkan yangında 10’u öğrenci, 1’i çocuk, 1 eğitmen 12 kişi yaşamını yitirmesi çocuk istismarıdır.. Yangın merdiveni açık olmaması nedeniyle yangın merdiveni ağzında ölmesi çocukların, çocuk istismarıdır..

Evet; yurtlardaki yangın ve olası felaket denetimi yılda 4 kez yapılmasını 2 yılda gerekirse denetim yapılır şeklinde değiştirmek bal gibi çocuk istismarıdır.. Yani çocuklar için iyi niyeti kötüye kullanmaktır..

Ölen canlarımız: 5. sınıf öğrencileri; Cennet Karataş (10), Tuğba Aydoğdu (10) ve Bahtınur Baş (10), 6. sınıf öğrencisi; Nurgül Pertlek (11), 7. sınıf öğrencileri; Gamze Bagır (12), İlknur Maden (12) ve Sümeyye Yetim (12), 8. sınıf öğrencileri; Sema Nur Aydoğdu (13), Sevim Köylü (13) ve Zeliha Avcı (13) ile Görevli Fatma Canatan (20) Ve de ile bir yurt yetkilisinin çocuğu Sare Betül Genç’e (6)..

Başbakan Binali Yıldırım, “Gerek toplumda bu konuda mutabakatın sağlanması, gerek Cumhurbaşkanımızın bu konudaki mutabakat çağrısı gerekse de muhalefet partilerine kendi önerileri geliştirmeleri için zaman tanınması bakımından meclisteki bu tasarıyı komisyona alıyoruz” dedi. Önce tecavüz et, ardından hapishane kapısında “çocuğum yetim tecavüzcümü verin!!” Feryadı haberini yap, zaman kaybetmeksizin tecavüzcüyü salacak yasal düzenleme yap ve de tepkiler karşısında yasal düzenlemeyi geri çek.. yerseniz hesabı.. Buraya gelinceye dek yapılanlar:

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, İstanbul’da işe gidiş ve dönüş saatlerinde bazı hatlara kadınlar için otobüs konulmasını önerdi. Gecenin ayazında karı-koca otobüs bekliyorsunuz. Kadın otobüsü geldi ve kadını aldı götürdü, AKP’ye oy veren öküz kaldı, eve dönemdi ve dondu.. Ne diyorum ya ben?! Doğru elbet, hangi AKP’li belediye otobüsünü kullanıyor ki? Hepsinin altında sıfır araba.. Başta türban; sağını solunu görmediği için trafikte terör estire-estire seyrediyorlar.. Biri çıkıp, uluslararası mahkemelere dava açsa bunların ehliyeti iptal edilir..

Ey yoksulum, senin yoksulluğundan geçinenlerin ağzına …ına ne kadar daha izin(oy) vereceksin?!..Önce seni çocukken kirlettiler. Doğurttular, ardından hapishane kapılarına yığıp kocamı istiyorum diye feryat ettirdiler ve tecavüzcünü hapisten çıkardılar, sonrasında da seni aldatmak için sana otobüs tahsisi ediyorlar. .Zavallım sen enik gibi doğurmaktan sokak yüzünü görmediğini, dahası göstermediklerini ne zaman göreceksin?!! Nuray Mert gibi sapkınlar seni onlara meze yapmak için savaş vermeyi sürdürdüğünü asla göremezsin, çünkü okuman bile yoktur senin.. Sen bu siyasetçiler için siyasi sit alanısın, onlar senin cehaletini ve yoksulluğunu koruma altına alarak siyasi ranta dönüştürenlerdir..

Yıldırım’dan ‘cinsel istismar düzenlemesi’ açıklaması komik bana göre. Belli ki tepki karşısında yıldılar ve düzenlemeyi çekecekler.. Başbakan Binali Yıldırım, cinsel istismar düzenlemesi için, ”Tecavüzcüye af geliyor diye bir şey yok. Tasarıyı komisyona geri çekiyoruz” dedi. “Erdoğan’dan cinsel istismar düzenlemesi açıklaması: ‘Yeniden Meclis’e gelecek (25 Kasım 2016)’” Eğer şu söyleminde samimi ise; “Kadın meselesi, son günlerde yoğun bir şekilde öne çıktı. Dikkatimi çeken bu kanun değişikliği teklifinin özenli hazırlanmadığını ve istismara açık olduğunu gördüm. Hükümetimize, Meclisimize ve hatta toplumumuza, bu yasanın daha geniş mutabakatla ele alınmasını tavsiye ettim. Hükümetimiz de geri çekilmesini kararlaştırdı. Geniş mutabakatla yeniden parlamentomuza gelecektir..” Yeter ki bu yasa düzenlemesinin, ‘Konuşmasının başında belirtiği gibi’ asla iyi niyetli olmadığını algılasın. Algıladığı noktada rasyonel bir söylem olduğunu söyleyebilirim.. Evet, Cumhurbaşkanı iyi niyetli adım diyor bu düzenlemeye. Dediği gibi asla iyi niyetli değiller yasa düzenliyicileri..

Eyyy benim değil onların Cahil Makarnacıları.. Sizin evinizin ortasına mini mini kuluçka makineleri dikerek sizi oy üretim merkezlerine dönüştürecekler.. Bedeninizi, emeğinizi, zekanızı ve tüm değerlerinizi kullananlar bebelerinizi de kullanacaklar.. Bunlar değil mi sabi 9 yaşındaki bebeler evlenebilir diyen.. Tasarıyı çekmiyorlar, komisyona çekiyorlar. Sonrasında Erdoğan’ın iletisiyle yasal düzenleme geri çekildi. Sonra, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; “Konu kapanmıştır” dedi, ardından Cumhurbaşkanı sazı aldı eline “Tekrar meclise geri gelecek” dedi… Bende aşağıdaki yaklaşımımı geri çekmekten vaz geçtim: “Bırakın 25 bin tecavüzcünün affedilmesini, milyonlarca tecavüzcü cirit atıyor, yüzlercesi TV’lerinde çocuk tecavüzlerini tetikliyorlar..

Ne demişti zağar, 3 yetmez 5..yarın diyecek 10 çocuk.. Türkiyem de 18 yaş altı ve 9 yaş üstü çocuk sayısı en az 5 milyon. Bu çocukların 5 yılda 3 çocuk doğurduğunu düşünün alın size geleceğin nesli.. Kimin öğrencileri.. Erbakan’ın.. Ne demişti 1973’te; en az 3 çocuk.. Türkeş ne demişti; Liseden sonra polis olun.. İşte bugüne gelinen haritanın teorisyenleri..

Yazıklar olsun benim duyarsız kitleme.. Çekinmese muhalefet de bunların oy potansiyeline sahip çıkmak için fetva verecek(Kusura bakabilirsiniz; öyle öneriye, böyle yanıt verilir ve de az bile idi).. Az bile çünkü; Fetullahçıları temizledik derken, yerlerini Süleymancılara ve Menzilcilere yerlerini teslim ettin. Görmüyoruz muyuz..12 canımız devletin yurdundan yanmadı bunların yurdunda yandı..

Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü canlı yayında Süleymancılar’a ait yurtların rakamlarını açıkladı. Sadece Aladağ’da 6 tane daha Süleymancılara ait yurt bulunduğunu, il genelindeki rakamın da 80 olduğunu söyledi.  İşte Hüseyin Sözlü’nün o açıklamaları. “Genç bunlar pencereden atlalar ha? Allah sizin bela…… “Bugün yangın yaşanan yurt gibi binaları kapsam dışında tutarak yangınlara geçit veren Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik 19 Aralık 2007 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Yönetmelik yayımlanmadan önce en üst düzey yetkililerle görüşmeye ve durumun vahametini anlatmaya çalışan EMO’nun karşılaştığı anlayış; ‘Bunlar genç adamlar, atlayıp kaçarlar. Yurtlara, okullara yangın algılama sistemi kurmaya ne gerek var’ olmuştur.”

Fire verdiğinde mi telafi etmek için 5 çocuk doğurmalarını istiyorsun!! 12 canın ölüme götüren süreçte şu ihmaller zinciri göze çarptı: 2 yıl önce yıkılan devlet yurdunun yerine yenisi yapılmadı. Bu da yoksul öğrencileri tarikat yurduna itti. Yanan yurdun zemininin tahta parke ve üzerinin halı olması yangının hızla binaya yayılmasında etkili oldu. 6 ay önce yapıldığı belirtilen denetimlerde bu durumla ilgili bir tespit yapılmaması soru işareti yarattı-Yangın başladığında olaya müdahale edecek yeterli personel ve yangın söndürücü ekipman yoktu-Yangında öğrencileri tahliye edecek bir plan yapılmadı-Binanın üst katına kaçan öğrencilerin burada ölmesi, merdivenlerin kilitli olduğu tezini güçlendirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ