Atatürk adını söylememek için büyük çaba gösteren TBMM Başkanı o zat 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajında da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını anmadı.

Samsun’da başlayıp Ankara’da noktalanan mücadelenin baş kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk yerine “Samsun’dan yola çıkan heyet ifadesini kullandı.

Milli Bayramlarda Atatürk’ün adını özellikle anmayan Kahraman’a en ağır tepki İyi Parti Başkanı Meral Akşener’den geldi.

 KORKAK BİR İNSAN
Halk TV’de Uğur Dündar’ın “Halk Arenası” programına konuk olan Meral Akşener, Kahraman’a “korkak bir insan” ifadesini kullandı.

Meral Akşener’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:
“Ben bu kişiyi takip etmemeye, sesini duymamaya özen gösteriyorum. Bu şahsın Atatürk ve arkadaşlarına, Cumhuriyet değerlerine itirazı olduğunu, bunu açık ve net söyleyemediğini imalarla ifade ettiğini söyleyebilirim. Kendisini çok uzun bir süredir tanırım. Korkak bir insandır, dolayısıyla arkadan konuşmayı sever. O nedenle Atatürk’e ve Cumhuriyet değerlerine, 19 Mayıs’ta başlayan o yürüyüşe yönelik alerjisini ortaya koymuş, bildiğimiz bir şahıstır.”