BAHÇELİ’NİN SON İKİ GURUP KONUŞMASINI İZLEDİYSENİZ GÖRMÜŞSÜNÜZDÜR, SON DERECE EDEBİ BİR DİLLE GURUBUNA HİTAP ETTİ BAHÇELİ.

KONUŞMASINI KİM HAZIRLAMIŞSA (!) BOL BOL ATASÖZLERİNİN VE VECİZELERİN KULLANILDIĞI BU SÜSLÜ KONUŞMADA SAYIN BAHÇELİ “BAŞKANLIK” KONUSUNDA YANLIŞ ANLAŞILDIĞINI (!) ANLATMAYA ÇALIŞTI.

BAKINIZ ÖZETLE DİYOR Kİ BAY BAHÇELİ:

— 15 TEMMUZ SONRASI GELİŞMELERLE TÜRKİYE’DE TAYYİP ERDOĞAN ELİYLE AÇIK BİR ŞEKİLDE BAŞKANLIK UYGULANIYOR. BU DURUM MEVCUT ANAYASA İLE BAĞDAŞMIYOR. YANİ ORTADA BİR HUKUKSUZLUK VAR.
EEE, ÖYLEYSE BAŞKANLIK SİSTEMİNİ REFERANDUMA SUNALIM; HUKUKİ DURUM KAZANDIRALIM.

YAHU SEN HANGİ REFERANDUMDA ERDOĞAN’A KARŞI ÜSTÜNLÜK SAĞLADIN DA ŞİMDİ REFERANDUMLA ERDOĞAN’IN ÖNÜNÜ KESECEKSİN? (TABİİ BÖYLE BİR NİYETİN VARSA)…

YANİ ANLAYACAĞINIZ, TABANA ŞİRİN GÖZÜKME SÖYLEMLERİ BUNLAR.

TÜRK TOPLUMU SENİN 4+4+4 YASASINDA, DAHA ÖNCEKİ REFERANDUMLARDA, MECLİS BAŞKANI SEÇİMİNDE VE DAHA BİR ÇOK KONUDA ERDOĞAN’A NASIL YARDIMCI OLDUĞUNU, KOLTUK DEĞNEĞİ OLDUĞUNU UNUTMADI….

ŞİMDİ DE BAŞKANLIĞA HUKUKİ BOYUT KAZANDIRMA DERDİNE DÜŞMÜŞSÜN….

BE KARDEŞİM SANA MI KALMIŞ ERDOĞAN’IN HUKUKSUZLUĞUNU HUKUKİ BOYUTA TAŞIMA İŞİ?

ORTADA BİR HUKUKSUZLUK VARSA VE SEN MADEM CUMHURİYETTEN YANA İSEN, NEDEN ERDOĞAN’I EN ÜST PERDEDEN HUKUK ÇİZGİSİNE ÇAĞIRMIYORSUN?

HEM, CUMHURİYET Mİ – BAŞKANLIK (PADİŞAHLIK ) MI, REFERANDUMUNU İSTEYECEKSİN, HEM DE YANLIŞ ANLAŞILDIM DİYEREK MIZILDANACAKSIN…

BAŞKANLIĞA KARŞI ÇIKAN, CUMHURİYETİ SAVUNAN BİR ADAM BUNUN TARTIŞILMASINI BİLE İSTEMEZ.DUYDUN MU BAY BAHÇELİ?..