KB9786052280348

Gazeteci Erdal Emre’nin Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile nehir söyleşisinden oluşan ‘Ovacık’tan Yeşeren Umut: Komünist Başkan’ adlı kitabı iki ayda 15. Baskı yaptı.

Tunceli Ovacık’ın Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nu anlatan Ovacık’tan Yeşeren Umut: Komünist Başkan adlı kitap Siyah Beyaz Yayınları’ndan çıkan kitabın telif gelirleri öğrencilere burs olarak verilecek.

Gazeteci Erdal Emre’nin Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile yaptığı nehir söyleşiden oluşan kitapta Maçoğlu’nun çocukluğu, okul yılları, ailesi, siyasi kişiliği ve dikkat çeken belediye başkanlığı dönemleri anlatılıyor.

Gazeteci Erdal Emre kitabı şöyle anlatıyor: “Ücra bir coğrafyada kendi halinde bir yaşam sürdüren Ovacık, 2014’ten bu yana Türkiye’nin ve dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başarıyor. Çünkü Ovacık’ta yeşeren umut, Türkiye’ye ve dünyaya yayılıyor. İnsana, doğaya, kültüre, kısacası cümle varlığa saygılı, birlikte üreten, hakça bölüşen bir sistemin uçları filiz veriyor Ovacık’ta.”

Komünist Başkan’ın imza etkinlikleri:

27 Eylül Perşembe saat 17.30 İstanbul Perpa
28 Eylül Cuma saat 18.00 Bursa Karaman Dernekler Yerleşkesi
29 Eylül Cumartesi saat 18.00 İstanbul Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi