2018 LGS’de Puanı tutuğu halde istediği Anadolu Lisesine kaydı yapılmayan, İmam Hatip Lisesine gitmeye zorlanan Göktürk Kağan Ayhan’ın itirazını Danıştay haklı bulmuştu. Ancak karar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanmamıştı. Göktürk Kağan Ayhan üzüntüden zona olmuş, saçları dökülmüştü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 29 Temmuz 2019’da LGS mağduru Göktürk Kaan Ayhan için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile görüşmüştü. Göktürk Kağan Ayhan’ı da İstanbul Milli Eğitim Müdürü ile görüştürmüştü. İstanbul İl Milli Eğitim Müdüründen sorunun çözümü yönünde söz almıştı.

Ancak, LGS mağduru Göktürk Kaan Ayhan, 2019-20120 eğitim öğretim yılında da Danıştay kararı uygulanmayarak, adresine uzak bir okula yerleştirildi. Baba Ahmet Ayhan, okul müdüründen bilgi almak isterken gözaltına alındı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya yaşananları twitter hesabından paylaşarak, olaya isyan etti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslenen Kaya “Bu mu sizin adaletiniz? Danıştay kararı neden uygulanmıyor?” diye sordu.