İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin bazı yetkilerin elinden alınacağı yönünde basında çıkan haberler üzerine, “Sayın Cumhurbaşkanının önüne bunları koyanların, 31 Mart’ta seçimi iptal ettirenlerle aynı kişiler olduğunu düşünüyorum. Başka kişiler değil, aynı kişiler. O gün, demokrasiye darbe vuranlarla aynı kişiler olduğunu düşünüyorum. İstanbul aleyhine, Türkiye demokrasisinin aleyhine hangi husus olursa olsun, İstanbul halkı adına, tüm hukuki haklarımızı, en uç noktasına kadar savunacağımızı, koruyacağımızı, hakkımızı arayacağımızı, bu manada da yineliyorum” dedi.

İmamoğlu, “İstanbul Senin, Durma Koş” sloganı ile 3 Kasım’da gerçekleştirilecek olan 41. Vodafone İstanbul Maratonu öncesi, Maraton ve Spor Fuarı’nın açılışını, basın toplantısı ile yaptı.

Yenikapı Avrasya Gösteri Ve Sanat Merkezi’ndeki açılan ve 3 günü sürecek olan fuarın açılışıyla ilgili düzenlenen basın toplantısına İmamoğlu’nun yanı sıra Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur ile Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel de katıldı.