Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Buldan: Kimse AKP’ye bel bağlamasın çünkü gidiciler

Buldan: Kimse AKP’ye bel bağlamasın çünkü gidiciler
  • 10.06.2018
  • Buldan: Kimse AKP’ye bel bağlamasın çünkü gidiciler için yorumlar kapalı
  • 119 kez okundu
Reklam
IMG_20180609_142420_812
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Muş mitinginde konuştu. Buldan, şu ifadeleri kullandı: 

AKP Hükümeti’nin zulmünü en fazla yaşayan illerimizden biri Muş. AKP Hükümeti’nin inkar ve ret politikasına maruz kalan, şiddet ve baskı politikasıyla karşı karşıya kalan illerin başında geliyor Muş. Sizin, temsilci olarak Ankara’ya gönderdiğiniz milletvekillerinize neler yaptığını biliyorsunuz. Sevgili Burcu Çelik’i 3 yaşındaki Asmin’den ayırdılar. Sevgili Ahmet Yıldırım, Muş’un sesi Ahmet Yıldırım’ın milletvekilliğini Cumhurbaşkanı’na hakaretten düşürdüler. Oysa TBMM’de Cumhurbaşkanı’na hakaretten dosyası olmayan vekil yok. Hatta şu an kol kola girdikleri Devlet Bahçeli’nin onlarca dosyası var. Hepsi rafa kalkmış. Cumhurbaşkanı’na hakaretten sadece HDP’liler yargılanıyor. Cumhurbaşkanı’na hakaretten vekillik düşürüyorlarsa bu onların acziyetinden kaynaklıdır.
 
AKP’li Muş vekili Meclis kürsüsüne sadece 1 kere çıkmış, o da yemin etmek için 
 
Muş’un 3 tane vekili vardı. 2 HDP’li, bir AKP’li. Parlamento’da Muş’un sorunlarını dile getiren sadece HDP’li vekiller vardı. AKP’li Muş vekili Meclis kürsüsüne sadece 1 kere çıkmış, o da yemin etmek için. Çünkü onların derdi, “ben daha çok nasıl rüşvet alırım, kime peşkeş çekerim”. Bunun için herkes iyi düşünmeli. Muş halkını temsil edecek olan şu anda arkamda gördüğünüz 4 cesur insandır. Onlar sizin temsilciniz olarak Parlamentoya gidecekler. 
 
Gençler kıraathane istemiyor, iş istiyor, gelecek istiyor
 
Muş halkı büyük sorunlar yaşıyor. Muş halkı traktörünün anahtarını çeviremiyor, ekin ekemiyor, siftah yapmadan kapısını kapatıyor. AKP Hükümeti’nin Muş’a verdiği hiçbir şey yok. Muş halkı, gençleri işsizlikle boğuşuyor. Cumhurbaşkanı çıkmış diyor ki; “kıraathaneler açacağız, gençler oraları dolduracak.” Gençler kıraathane istemiyor, iş istiyor, gelecek istiyor. 
 
Bu halk F16’ları uçurmasını değil, traktörlerinin çalışmasını bekliyor
 
Muş halkı tercihini iyi yapar. Kararını iyi verir. Evet, onların gücü bu ülkede sadece F16’ları uçurmak oldu. Traktörler tarlada bekliyor. Bu halk F16’ların uçmasını değil, traktörlerinin çalışmasını bekliyor. Tüm Türkiye bunu bekliyor. Ancak bunlar bu ülkeye savaştan başka bir şey vermedi. Barış isteyenleri cezaevine koydular, faşizmi yükselttiler. Biz özgürlük istiyoruz dedik, onlar gözaltı, tutuklama furyası başlattılar. Onlar zannediyor ki gözaltına  alınarak  tutuklayarak bir halk biter. Oysa biz tutuklandıkça çoğalan bir halkız.
 
Bu meydan bir kez daha gösterdi. Tüm engellemelere rağmen bir halk ayakta. Bu halk cezaevi direnişlerini, ölümleri, faili meçhulleri biliyor. Alanlara çıkmaktan asla tereddüt etmiyor. 
 
24 Haziran’dan sonra OHAL’i kaldıracağız” diyorlar, siz zaten iktidardasınız
 
AKP’nin 16 yıllık iktidarı döneminde, bu ülkede kimsenin can güvenliği olmadı. Kimse huzur içinde yaşamadı. Ekonomi yerin dibine girdi, insan hakları askıya alındı, adalet battı. Çünkü OHAL ile yönetiyorlar. Şimdi de “24 Haziran’dan sonra OHAL’i kaldıracağız” diyorlar. Siz zaten iktidardasınız. Şu anda niye OHAL var? Sadece kendileri için OHAL var. OHAL ile yönetilen bir ülke batmış bir ülkedir. Adaletin olmadığı bir ülke batmış bir ülkedir. Milletvekillerinin, belediye başkanlarının cezaevinde olduğu bir ülke batmış bir ülkedir. İşte tüm bunlara 24 Haziran’da sandıklarda cevap vereceğiz. 
 
AKP – MHP koalisyonu Kürt düşmanlığıdır
 
Şimdi bir daha iktidara gelmek için her türlü oyunu oynuyorlar. Bu ülkeye çektirdikleri  zulmü unutmuşlar. Bunun için de MHP ile koalisyon yaptılar. Bu koalisyon tam bir Kürt düşmanlığıdır. Sokağa çıkma yasaklarında Bahçeli, “taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmayın” diyordu. O anlayışla ittifak gerçekleştirdiler. Bugün HDP’yi baraj altında bırakma çabaları, MHP’yi yani kurtları TBMM’ye taşıma çabalarıdır. Kürtler buna izin vermeyecek. Kürt halkını görmeyen, Kürt halkını tanımayan, Kürtlerin yaşadığı katliama, ödediği bedele saygı duymayan bir iradeye, biz de saygı duymuyoruz. 
 
Kimsenin gücü Kürt halkının varlığını, kimliğini, dilini inkar etmeye yetmez. Kürtler yüzyıllar boyunca büyük acılar yaşadı. Ama her zaman dik durdu. Hiçbir zaman boyun eğmedi, biat etmedi. Recep Tayyip Erdoğan karşısında da diz çökmeyeceğiz, boyun eğmeyeceğiz ve biat etmeyeceğiz. 
 
HDP rüyalarına girmeye başlamış, ne dediğini bilmiyor
 
Cumhurbaşkanı artık kaybedeceğini anlamış. Bakın gittiği illeri karıştırıyor. Zonguldak’a gidiyor diyor ki, “ben Tokat’tayım”. Doğmadan önceki okulların analizini yapıyor. Gideceğinin farkında. Neden bunları yapıyor biliyor musunuz? Çünkü rüyasında, Edirne cezaevi ve Selahattin Demirtaş’ı rüyasında görüyor. Artık Selahattin Demirtaş, HDP rüyalarına girmeye başlamış. Bunun için her şeyi karıştırıyor, ne dediğini bilmiyor. 
 
Demirtaş’ın sosyal medya takipçileri, AKP’nin meydanlarında toplananlardan çok daha fazla
 
Selahattin Demirtaş korkusu, onun rüyası olmuş. Demirtaş’ın cesaretinden, siyasetinden korkuyor. Bunun için Demirtaş Edirne cezaevinde. Bir Cumhurbaşkanı adayı düşünün, 4 duvar arasında rehin. Diğer Cumhurbaşkanı adayları her gün seçim kampanyası yapıyorlar. Ancak Selahattin Demirtaş Edirne cezaevinde, avukatları aracılığıyla gönderdiği mesajlar sosyal medyada yayınlanıyor. İnanın Demirtaş’ın sosyal medyadaki takipçileri, AKP’nin meydanlarında toplananlardan çok daha fazla. 
 
Selahattin Demirtaş ve HDP’nin 24 Haziran’da elde edeceği büyük başarı, bu ülkenin geleceği için bir fırsattır. 24 Haziran Muşlular için de önemli bir fırsattır. Muş halkı bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirecek. Bir daha kendisini sömürmek isteyene asla ve asla geçit vermeyecek. Tercihini HDP ve Demirtaş’tan yana yapacak. 
 
Siz sandık başına giderken, oyununuzu kullanırken burada yaşadığınız sıkıntıları unutmayın. Kapatılan şeker fabrikasını unutmayın. Ahmet Yıldırım’ı, Burcu Çelik’i unutmayın. Cizre’yi , Silopi’yi, Sur’u, Gever’i unutmayın. Sandık başına giderken eliniz yürekli vicdanınızın üzerinde olsun. Kerkük’ü, Afrin’i unutmayın. 
 
Analarımızın yüreğine düşürdüğünüz ateşle bu ülkeyi yönetemezsiniz
 
24 Haziran’a giderken Kürtlerin değerlerini tarihsel birikimlerini, kazanımlarını hedef alan AKP, kendini iktidarda tutabilmek için savaş naraları atıyor. “Mahmur’a Kandil’e gideceğim” diyor. Türkiye halkları buna hayır diyor. Bu ülkede yaşayan hiçbir halk, hiçbir inanç sizin savaş politikalarınıza evet demiyor. Çünkü analarımızın yüreğine düşürdüğünüz ateşle bu ülkeyi yönetemezsiniz. Bu ülkenin barışa, demokrasiye, insan haklarına, aşa, işe ihtiyacı var. Bu anlayışı yok sayan, geçmiş dönemlerde bunu uygulayanlar nasıl tarihten silindilerse, AKP de tarihten silinmeye mahkumdur. 
 
25 Haziran AKP’siz ve Recep Tayyip Erdoğan’sız bir ülke olacak
 
Bu ülke tek adamdan büyük. Bu ülke Erdoğan’a muhtaç değil. Bu ülke AKP’ye muhtaç değil. Çünkü bu ülkenin kaderini belirleyecek olan, bu ülkenin geleceğini, yarınlarını  düşünen tek parti HDP, tek Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş. Bu ülkeyi yönetmeye adayız. Bu ülkenin kaderini değiştirmeye adayız. Türküyle, Kürdüyle, Alevisiyle, Sünnisiyle her inançtan, her mezhepten insan kararını vermiş. Bu coşkuya tanıklık ediyoruz. 24 Haziran bu ülkenin kaderini değiştirecek. 25 Haziran AKP’siz ve Recep Tayyip Erdoğan’sız bir ülke olacak. 
 
15 gün daha sabredeceğiz, ne demişler sabreden derviş muradına ermiş. Biz de muradımıza ereceğiz. Hep birlikte kardeşlik içinde yaşayacağız. 
 
Kimse AKP’ye bel bağlamasın, gidiciler
 
Biz kimseyi tehdit etmiyoruz, onlar gibi yapmıyoruz.  Muhtarları toplayıp valiyle, kaymakamla esnafın kapısına gitmiyoruz. Biz halkımıza güveniyoruz. Halkımız bize gönülden bağlı. Onun için herkesi ikna etmemiz lazım. 15 gün boyunca seferberlik ruhuyla çalışmamız lazım Herkesi ikna edin,  herkesin yüreğine dokunun, herkese şunu söyleyin: Artık AKP’ye kimse güvenmesin. Kaymakamlar da güvenmesin, polisler de, savcılar da. Onlar kendileriyle yol yürüyenleri bile cezalandırdılar. Kimse AKP’ye bel bağlamasın. Gidiciler. Onları göndereceğiz. Tayyip Bey’i evine göndereceğiz, torunlarını sevsin. Çok yaşlandı, kafa da gitti. 
 
Muş 4 – 0 yapacak
 
Sandıklarımıza sahip çıkacağız. Onlar oylarımızı çalmak isteyecekler ama biz çaldırmayacağız. Kadın yoldaşlarımız özellikle, sizin sahip çıktığınız sandıklardan kimse oy çalamaz. Çünkü orada kadın eli vardır. Sandıklara sahip çıkarsak başaramayacağımız hiçbir şey yok. Bunun için kararlı, moralli olalım. Kimse karamsarlığa kapılmasın. Bizi barajın altında bırakmaya çalışan anlayışa karşı biz o barajları yıkıp geçeceğiz, sel olup akacağız. Yapacağınız şey buradaki 4 arkadaşımızı bağrınıza basmanız, onlara sahip çıkmanız. Muş 4 – 0 yapacak. 
Reklam
“İKİ İYİ ÇOCUK” FİLMİNİN GALASI HATAY’DA GERÇEKLEŞTİ
Çekimleri Hatay’da gerçekleştirilen, zihinsel engelli bir genç ile polis arasındaki güçlü kardeşlik ve arkadaşlık bağını anlatan, kimi zaman güldüren, kimi...
CERATTEPE İÇİN KAFKASÖR’DE BULUŞTULAR
Haber: Sami Özçelik Artvin Artvinliler, Artvin Çevre Platformu’nun düzenlediği ve Yeşil Artvin Derneği’nin ev sahipliği yaptığı Cerattepe için Artvin Buluşması’nda...
Vahşi Kapitalizm olanca hızıyla katliamlarına devam ediyor
AKP önderliğindeki vahşi kapitalizmin ülkemizde yaptığı katliamlarından oluşan ve ülkemizin yandaş medyasında yer almayan  doğa katliamlarının ana başlıkları aşağıdadır. Artvin...
Doları bozdurup çöken borsa hisselerini kimler ele geçirdi?
Madem elinizde doları 7 liradan 6 liraya düşürecek emtialar vardı, aynı direnci neden doların 3 liradan 4 liraya çıktığında kullanmadınız?...
RTE’nin büyük Çamlıca Camisi, Esentepe Camisiyle birlikte koca bir mahalleyi yutacak…
Cami yıkılmasın diye solcular nöbet tutuyor. AKP belediyesi ise yıkacağım, kentsel dönüşüm yapacağım diye tutturmuş…  İstanbul Çamlıca’daki Esentepe Camisi, Recep...
Fotoğrafın Büyük Ustası Ara Güler 90 Yaşında
90 yaşına giren usta fotoğrafçı Ara Güler’e doğum günü hediyesi Doğuş Grubu müze açılıyor. Doğuş Grubu’nun katkılarıyla İstanbul Bomontiada’da açılacak...
Danıştay Başkentin tarihi Saraçoğlu mahallesinin ranta açılmasına karar verdi
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu,  Cumhuriyet döneminin ilk toplu konut projesi olan tarihi Saraçoğlu  mahallesinin ranta açılmasına oy çokluğuyla karar...
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ!
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz 17 Ağustos Marmara Depreminin 19. yılı dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Aynı anda Türkiye...
Kanada’daki medeniyet gösterisini şaşkınlıkla izliyoruz
Görüntüler Kanada’dan. Bir okul otobüsü öğrencileri indirmek için yolun sağına yanaşan okul servisini gören diğer araç sürücüleri derhal o anda...
Dersim 1 haftadır yanıyor, OGS Seyrediyor. Baro yangınla ilgili açıklama yaptı
Dersim’in Hozat ilçesinde bir haftadır yayılarak devam eden ve ‘kasıtlı olarak müdahale edilmediği’ iddialarıyla gündeme gelen orman yangınları konusunda Baro’dan...
HDP lideri Temelli, 5 seneden önce muhakkak erken genel seçim olacağını öne sürdü. KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’ya konuşan HDP...
Türkiye’de de satılan tarım ilacı Roundup için kanserojen olduğu gerekçesiyle 289 milyon dolar tazminat
ABD’nin California eyaletinde tarım ilaçları üreticisi dünya devi Monsanto firması yabani otlar için kullanılan ilaçlardaki glifosat maddesi yüzünden kansere yakalanan bir...
ABD’ye kızan Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisinin Dolarlarını Bozdurdu
ABD’ye kızan Devlet Bahçeli,  Milliyetçi Hareket Partisinin  dolara olarak saklamayı tercih ettiği tasarruflarını milli param TL’ye çevirdi. MHP Mali İşlerden...
ARTVİN, İNSANLIĞA SUNULMUŞ KUTSAL BİR  EMANET, BİR TABİAT VE KÜLTÜR MÜZESİDİR.
Sözcüklerle anlatılamayacak kadar özel ve bereketli bir coğrafyanın adıdır Artvin, insanlığa sunulmuş kutsal bir emanet, bir tabiat ve kültür müzesidir....
Gelin vaz geçin yapmayın, biz zaten yaptırmayacağız.
ESKİŞEHİR İKK: ALPU TEMİK SANTRALİ İHALESİ DERHAL DURDURULMALIDIR VE PROJE İPTAL EDİLMELİDİR TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Neşet Aykanat...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ