Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi kararıyla bugün bazı belediye başkan adaylarını belirledi
Bugün MYK sonrası toplanan Parti Meclisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu’nu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ı, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i belirledi.
Bugün MYK sonrası belirlenen belediye başkan adaylarının tam listesi şöyle:
ADANA
ADANA BÜYÜKŞEHİR: Zeydan Karalar
Çukurova: Soner Çetin
ADIYAMAN
Adana-Merkez-Yaylakonak: Abuzer Aydın
AĞRI
AĞRI: Ahmet Meriç
ANKARA
ANKARA BÜYÜKŞEHİR: Mansur Yavaş
Mamak: Adnan Demirci
Polatlı: Sami Çay
ANTALYA
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR: Muhittin Böcek
Muratpaşa: Ümit Uysal
İbradi: Serkan Küçükkuru
Konyaaltı: Semih Esen
Döşemealtı: Turgay Genç
Aksu: İsa Yıldırım
Finike: Mustafa Geyikçi
AYDIN
Kuşadası: Ömer Günel
Didim: Ahmet Deniz Atabay
Söke: Levent Tuncel
Efeler: Mehmet Fatih Atay
BARTIN
Ulus: Çetin Selçuk Arslan
BİTLİS
Tatvan: Nazım Göçmen
BOLU
Bolu: Tanju Özcan
Mudurnu-Taşkesti: Mustafa Acar
BURDUR
Ağlasun: Fevzi Kasap
ÇANAKKALE
Eceabat: Metin Övün
Bozcada: Hakan Can Yılmaz
Mecitözü: Veli Aylar
DİYARBAKIR
Çınar: Muharrem Öztürk
Ergani: Vedat Çetin
Hani: Emre Barç
Çermik: Abdülkadir Akdağ
Silvan: Gülistan Baysal
Hazro: Abdullah Kaplama
EDİNE
Uzunköprü-Kırcasalih: Hüseyin Tütüncü
ERZİNCAN
Kemaliye: Soner Coşkun
Otlukbeli: Haci Yeşildağ
ERZURUM
Yakutiye: Cemal Koçak
HAKKARİ
Çukurca: Abubekir Aksaç
Şemdinli: Mirpenç Uysal
İSPARTA
Eğridir: Mehmet Kaş
Şarkikaraağaç-Çiçekpınar: Enver Tunç
İSTANBUL
BÜYÜKŞEHİR: Ekrem İmamoğlu
Beylikdüzü: Mehmet Murat Çalık
KARAMAN
Kazımkarabekir: Sami evren
KASTAMONU
Pınarbaşı: Metin Yılmaz
Çatalzeytin: Mahir Muhlis Acar
KIRIKKALE
Balışeyh: Hasan Erdal
KIRKLARELİ
Lüleburgaz: Murat Gerenli
KOCAELİ
İzmit: Fatma Kaplan Hürriyet
KONYA
Akşehir: Eyüp Oyan
Hüyük: Ali Büyükdoğan
Yunak: Muammer Diri
MUŞ
Bulanık-Yoncalı: İsmail Gündüz
NEVŞEHİR
Üçhisar: Bünyamin Şabab
NİĞDE
Niğde: Rasim Yılmaz
ORDU
Kumru: Osman Cayak
Gülyalı: Ulaş Tepe
RİZE
Hemşin: Şakir Bozak
SIVAS
Sıvas: Ali Akyıldız
TEKİRDAĞ
Saray: Özgen Erkiş
TOKAT
Almus-Akarçay: Ali Güneş
Niksar-Yazıcı: Tuncer Uzunoğlu
TUNCELİ
Pertek: Ruhan Alan
YALOVA
Termal: Selçuk Can Uslu
YOZGAT
Boğazlıyan-Yenipazar: Halil İbrahim Alpaslan
ZONGULDAK
Kilimli-Muslu: Sabahattin Adıyaman
Devrek: Çetin Bozkurt