CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak; “Hain provokasyonun arkasındaki gizli eller açığa çıkartılmalı!”

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırının bir takım kirli eller tarafından yönlendirilen organize bir grup tarafından gerçekleştirildiğini öne sürerek “Birlik beraberliğimize, ülke barışı ve huzuruna kast eden bu saldırının üzerinin örtülmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı Çubuk’ta şehit cenazesinde gerçekleştirilen saldırının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hakkari’de şehit olan askerimizin cenazesine katılan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Milli Savunma Bakanı, Emniyet Genel Müdürü, Ankara Emniyet Müdürü, Genelkurmay Başkanı ve diğer devlet erkânının önünde organize bir grup tarafından gerçekleştirilen menfur saldırı ülkemizi karanlık günlere, kardeş kavgasına sürüklemek isteyen karanlık güçlerin devrede olduğunu, maşalarını sahaya sürdüklerini göstermektedir.

Ana Muhalefet Liderine yönelik bu saldırının istihbaratının alınmaması, güvenliğin sağlanmaması, saldırganların cenaze öncesinde, esnasında ve sonrasındaki eylemlerine, sözlü ve fiziki saldırılarına güvenlik güçlerinin müdahale etmemesi, saldırganların korunduğu ve planlı olduğu kanaatini güçlendirmektedir. İçişleri Bakanlığı, Emniyet, savcılar bu saldırının arkasındaki gerçek failleri, organizatör karanlık elleri açığa çıkartmakla yükümlüdür ve hesap vermek zorundadır. Aksi halde bu kirli amaçların, birlik, beraberlik, kardeşlik ve barışımıza kast etmek isteyen şaibeli güç odaklarının ortağı olacaklardır.  Faillerin süratle ortaya çıkartılması talebimizin en kısa sürede yerine getirilmesinin peşini bırakmayacağımız bilinmelidir. Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nu korumaktan devlet aciz ise biz liderimizi koruruz, bu da böyle bilinsin. Bu menfur saldırıyı şiddetle lanetliyorum.

Demokrasimize, ülkemize, barış ve huzurumuza kimsenin kast etmesine izin vermeyeceğimiz açıkça bilinmelidir.