Sami Özçelik / Artvin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) son dakika önergesine tepki göstererek imza kampanyası başlattı.

Son dakika önergesine CHP Artvin Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığından tepki geldi. CHP Merkez İlçe Başkanı Halit Yılmaz, yaptığı açıklamada imza kampanyası başlattıkların ifade etti. Uçar açıklamasında şu ifadelere yer verdi,

dsc_0132“AKP, cinsel istismar suçunda mağdurla failin evlenmesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin Meclis’e önerge sundu. Muhalefetin itirazına rağmen ilk oylamada kabul edilen önerge, itirazlar üzerine salı günü tekrar görüşülecek. 4 bin kişiye tahliye yolu açacak önergenin kabul edilmesine sessiz kalmamız mümkün değildir. AKP cinnet geçirmiş bir şekilde hareket etmektedir. Neden tecavüzcüleri aklamak için onurlarını feda ediyorlar? Bunun cevabı nedir ? Bu iğrenç önergeyi reddediyoruz. Hangi vicdan hangi şuursuz böyle bir teklifi sunabilir? Türkiye Cumhuriyeti Bakanının görevi tecavüzü savunmak değildir. Ne için bu çaba ne uğruna? Tecavüzcülerin yeri düğün salonu değil en ağır müebbet olmalıdır.

İNSANIN İÇİNDE AHLAK OLMADIKÇA BU ÜLKEDE NAMAZ KILAN HIRSIZ, ORUÇ TUTAN SAPIK, HACCA GİDEN YALANCI, KURBAN KESEN TEFECİ, ŞEHADET GETİREN TERÖRİST EKSİK OLMAZ.

İnsanın içinde ahlak olmadıkça bu ülkede Namaz kılan Hırsız, oruç tutan sapık, hacca giden yalancı, kurban kesen tefeci, şehadet getiren terörist eksik olmaz. Çocuklarımızın yeri oyun parklarıdır, laik ve bilimsel eğitim veren okullardır. Hiç bir zihniyete tecavüzü meşrulaştıran bu önergeyi kabul ettirmelerine izin vermeyiz. Yobazların ve sapıkların her daim karşılarında en sert şekilde duracağız. Tecavüzcüyle evlenen çocuğun nasıl bir geleceği olabilir? Zamanında 3 çocuk isteniyordu ne için peki tecavüze uğramaları için mi? Nasıl tanıştınız sorusuna tecavüze uğradığımda cevabını mı verecek 10 yaşındaki çocuk? Sonra kanuna göre evlendik mi diyecek? 12 kişinin tecavüzüne uğrayan çocuk hangisiyle evlenecek?. Tecavüze uğrayan Erkek çocuklarda evlenecek mi?

18 YAŞINDAN KÜÇÜKLER SİGARA ALAMAZKEN ŞİMDİ 10 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR EVLENDİRİLMEK İSTENİYOR!

10 yaşındaki bir çocuk bakkaldan sigara alamazken bu ahlaksız önerge ile evlendirilip hayatı mahvolacak. Siyasi görüş, cinsiyet, inanç, değer ayrımı gözetmeden tüm Türkiye kamuoyunu ses yükseltmeye davet ediyorum.

Buradan tüm Yobazlara ve tecavüzü meşrulaştıran bu önergeyi sunan kişilere sesleniyorum; karşınızdayız ve sizin bu ahlaksız kişiliğinizden hesap soracağız” dedi.