Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ulusal Masterlar Yüzme Yarışları’nın 7.si, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 200’den fazla sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılan yarışlara 8 ayrı ilden 30 farklı spor kulübü katıldı. Büyük mücadelelerin yaşandığı yarışlar öncesinde gerçekleşen seremonide renkli görüntüler ortaya çıktı.

Türkiye genelinden İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Edirne, Balıkesir, Adana ve Eskişehir’den yüzme kulüplerinin katıldığı Ulusal Masterlar Yüzme Yarışları’nda 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74 ve 75+ kategorilerinde yarışlar gerçekleştirildi. Yarışlar öncesinde Büyükşehir Gençlik Spor Kulübü sporcuları su balesi gösterisi ile sporseverlerden büyük alkış aldı.

Ödül töreninde sporcular ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir olarak böylesine özel bir müsabakaya ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Büyükerşen “Ulusal alanda böylesine önemli müsabakalara ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak amatör sporlara ve sporculara gücümüz yettiğince destek olmaya çalışıyoruz. Açtığımız spor okulları ile bir yandan vatandaşlarımıza spor yapma imkanı sunarken, belediye kulübümüz ile Türk sporuna birbirinden başarılı sporcular yetiştiriyoruz. Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübümüzün en başarılı olduğu branşlardan birisi de yüzme branşı. ‘Şampiyonlar bu havuzdan çıkar’ sloganıyla açılışını gerçekleştirdiğimiz bu havuzda ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atan sporcularımız çalışmalarını sürdürüyor” diyerek masterlar yüzme yarışlarına katılım gösteren tüm sporcuları tebrik etti.